Ogrodzenia stalowe ozdobne bergamo

BERGAMO II – ogrodzenie nawiązuje do drewnianych sztachet. Idealnie nadaje się do wygodzenia domów i posesji. Polecany jest w szczególności  osobom, które cenią prywatność  - sztachety metalowe rozstawione co 25mm pozwalają skutecznie odgrodzić posesję od świata zewnętrznego, zapewniając  tym samym kameralną atmosferę.

Komplet ogrodzeniowy składa się z przęsła, bramy, furtki , słupków stalowych do przęseł  z profila 70x70 i słupków stalowych do bramy, furtki z profila 100x100. Dzięki zastosowaniu zawiasów , uchwytów naszej firmy,  istniej możliwość zamontowania przęsła, furtki, bramy do słupków z bloczków łupanych.  System zabezpieczony antykorozyjnie ocynkiem ogniowym i  lakierem proszkowym ( DUPLEX). Dostępna jest wersja wykończenia lakieru gładki połysk lub mat struktura

Wymiary bramy dwuskrzydłowej
światło wjazdu: 3972mm
wysokość: 1350mm
Wymiary przęsła
szerokość: 2000mm
wysokość: 1200mm
Wymiary furtki
szerokość: 938mm
wysokość: 1400mm
Wymiary bramy samonośnej
światło wjazdu: 4000mm
wysokość: 1400mm
całkowita długość skrzydła: 6000mm

Furtka

Furtka

Furtka wykonana jest z zagiętych na kształt ceownika i ustawionych pionowo sztachet. Sztachety przyspawane są do dwóch profili 40x20x2 mm oraz do dolnego profilu ramy. Rama składa się z trzech profili: dwóch 40x40x1,5 mm oraz jednego 40x40x2 mm (profil zawiasu). Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano sztywność i stabilność konstrukcji przy wadze 22,5 kg. Cała furtka montowana jest do słupów stalowych lub betonowych za pomocą dedykowanych zawiasów.

 

Dane techniczne furtki BERGAMO II :

 • Wysokość furtki wynosi 1400 mm, natomiast szerokość 900 mm (wraz z zawiasami 938 mm);

 • Szerokość pojedynczej sztachety wynosi 100 mm, natomiast odległość między nimi wynosi 30 mm;

 • Skrzydło furtki zawieszone jest na zawiasach montowanych do słupów stalowych 100x100x2 mm lub do słupów murowanych wykonanych indywidualnie przez klienta. W przypadku wariantu ze słupami murowanymi firma Jarmex oferuje dedykowane zawiasy z płaskownikiem do wmurowania;

 • Furtka posiada zaślepki otworów technologicznych Ø10 i Ø12 oraz zaślepki profili ramy furtki 40x40;

 • Furtka w profilu zamka posiada otwory pod klamkę, wkładkę bębenkową oraz szyldy.

 

Ogrodzenie dostępne jest w wersji lakierowanej proszkowo wg normy EN-ISO 12944-5 w kolorach z palety RAL wg katalogu JARMEX.

System BERGAMO II znakomicie sprawdz się jako ogrodzenie posesji prywatnych.

Przęsło

Przęsło

Przęsło BERGAMO II wykonane jest z 15 zagiętych na kształt ceownika i ułożonych pionowo sztachet, które przyspawane są do dwóch poziomych profili 30x15x1,5 mm. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie sztywności i stabilności konstrukcji przy wadze 31,5 kg. Cały zestaw montowany jest do słupów stalowych lub betonowych za pomocą dedykowanych uchwytów (uchwyt Modena).

 

Dane techniczne przęsła BERGAMO II :

 

 

 • Szerokość przęsła wynosi 2000 mm, natomiast wysokość 1200 mm;

 • Szerokość pojedynczej sztachety wynosi 100 mm, natomiast odległość między sztachetami wypełnienia (15 szt. w jednym przęśle) wynosi 30 mm.

 

Ogrodzeniedostępne jest w wersji lakierowanej proszkowo wg normy EN-ISO 12944-5 w kolorach z patety RAL wg Katalogu JARMEX.

Przęsło BERGAMO II znakomicie sprawdza się jako ogrodzenie posesji prywatnych.

 

Brama dwuskrzydłowa

Brama dwuskrzydłowa

W skład bramy dwuskrzydłowej wchodzą: skrzydło lewe, skrzydło prawe, zasuwa pozioma oraz rygiel dolny (do przykręcenia). Pojedyncze skrzydło bramy dwuskrzydłowej składa się z 14 pionowych, zagiętych na kształt ceownika sztachet, które stanowią wypełnienie skrzydła. Spawane są one do dwóch poprzecznych profili 40x20x2 mm oraz do ramy składającej się z profili 40x40x2 mm. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano sztywność i stabilność konstrukcji przy wadze zestawu na poziomie 94,5 kg. Cała brama montowana jest do słupów stalowych lub betonowych za pomocą dedykowanych zawiasów.

 

Dane techniczne standardowej bramy dwuskrzydłowej BERGAMO II:

 • Wysokość bramy wynosi 1400 mm, szerokość jest równa lub 3972 mm (wraz z zawiasami);

 • Szerokość jednego skrzydła wynosi 1986 mm wraz z zawiasami;

 • Skrzydła bramy zawieszone są na zawiasach montowanych do słupów stalowych 100x100x2 mm lub do słupów murowanych wykonanych indywidualnie przez klienta. W przypadku wariantu ze słupami murowanymi firma Jarmex oferuje dedykowane zawiasy z płaskownikiem do wmurowania.

 • Do prawego skrzydła bramy dospawany jest: opór bramy (płaskownik 80x60x3), a profil pionowy wyposażony jest w nitonakrętki do przykręcenia rygla;
 • Profil pionowy lewego skrzydła  bramy wyposażony jest w nitonakrętki do przykręcenia zasuwy poziomej oraz ucha pod kłódkę;
 • Brama dwuskrzydłowa posiada zaślepki otworów technologicznych Ø10 i Ø12 oraz zaślepki profili pionowych bramy 40x40.

Ogrodzenie dostępne jest w wersji lakierowanej proszkowo wg normy EN-ISO 12944-5 w kolorach z palety RAL wg katalogu JARMEX.

System BERGAMO II znakomicie sprawdza się jako ogrodzenie posesji prywatnych.

Brama samonośna

Brama samonośna

Elementy bramy samonośnej są poddawane dwóm procesom zabezpieczenia antykorozyjnego. Sztachety stanowią wypełnienie bramy (przygotowane jako moduły wypełnienia ramy) są poddane procesom malowania proszkowego podkład cynkowy + RAL, natomiast rama bramy jest cynkowana ogniowo  i malowana proszkowo na kolor RAL. Następnie półwyroby w procesie kompletacji są przykręcane.

Brama samonośna (przesuwna) składa się z 34 pionowo ustawionych sztachet, z których każda wygięta jest na kształt ceownika. Sztachety przyspawane są do ramy wypełnienia (wykonanej z profili 30x15x1,5 mm), która pełni rolę konstrukcji mocującej sztachety. Następnie rama wypełnienia wraz z przyspawanymi sztachetami przykręcana jest do ramy wykonanej z profili 60x40x2 mm. Do ramy przyspawana jest belka jezdna wykonana z ceownika bramowego o wymiarach 70x70x4 mm. Dzięki zastosowaniu profili ramy o grubości 2 mm uzyskano sztywność i stabilność konstrukcji. Skrzydło bramy montowane jest przy pomocy dedykowanych słupów (słup początkowy, końcowy oraz słup „A-owy”). Istnieje możliwość automatyzacji bramy poprzez dodanie napędu oraz listwy zębatej napędu.

 

Dane techniczne standardowej bramy samonośnej BERGAMO II:

 

 • Całkowita wysokość skrzydła bramy wynosi 1350 mm, szerokość jest równa 6000 mm, natomiast światło wjazdu wynosi 4000 mm;
 • Zestaw bramy samonośnej do przesuwu ręcznego zawiera zamek hakowy, wkładkę bębenkową oraz klamkę;

 • Słup początkowy i końcowy bramy samonośnej wykonany jest z podstawy z blachy (grubość 6 mm) oraz profili 80x80x2 mm z odpowiednio przygotowanymi punktami montażowymi akcesoriów (np. chwytak górny, koszyk najazdowy);

 • Słup „A-owy” bramy samonośnej wykonany jest z podstawy z blachy (grubość 6 mm) oraz profili 80x40x3 mm z odpowiednio przygotowanymi punktami montażowymi akcesoriów - rolki prowadzące (oraz napęd w przypadku bramy automatycznej);

 • Podstawa przyspawana wewnątrz słupa „A-owego” jest elementem mocującym napędu bramy (w przypadku bramy automatycznej);

 • Wysokości słupów wynoszą: 1400 mm- słup początkowy, 1220 mm- słup „A-owy”, 500 mm- końcowy;

 • Brama samonośna posiada zaślepki otworów technologicznych Ø10, Ø20 oraz zaślepki profilu dolnego bramy 60x40;

 

Brama samonośna dostępna jest w wersji ocynkowanej ogniowo (rama bramy) wg normy EN-ISO 1461 i lakierowanej proszkowo wg norm EN-ISO 12944-5 w kolorach palety RAL wg katalogu JARMEX.

System BERGAMO II znakomicie sprawdza się jako ogrodzenie posesji prywatnych.